pokud je pro vás text nečitelný - stáhněte si zde: NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY ZUMBA S LUCKOU.docx (1882244)

Složení hodiny s Luckou:

Zahřátí nebo-li warm up, hlavní část ZUMBA, posilování problematických partií, protažení, zavěrečná relaxace.

Proč jsou jednotlivé části důležité:

Před cvičením má naše tělo určitou teplotu. Abychom si mohli zdravě (bezpečně pro naše tělo) a efektivně (spalování tuků) užít hlavní část hodiny, tedy ZUMBU, je nutné tělo zahřát a zvýšit tak tepovou frekvenci. Pro zvýšení kondice a maximální přizpůsobení metabolismu tomuto cvičení se při Zumbě mění styly tance, frekvence i hudba. Při Zumbě se přirozeně posilují šikmé břišní svaly, hýžďové, stehenní, lýtkové a pažní svaly (biceps, triceps, ramena). Přímé břišní svaly, prsní a mezilopatkové svaly nejsou při cvičení posilovány intenzivně jako svaly ostatní, proto se jim v závěru hodiny věnujeme individuálně. Teplota těla by se měla při závěru cvičení vrátit opět do rovnováhy, proto je nezbytné provést nejen protažení, ale i závěrečnou relaxaci v leže se správným dýcháním. Závěrečnou relaxaci považuji za důležtou i z toho důvodu, abychom se tzv. uvnitřnili, zklidnili, udělali mentální a duševní očistu.
       
CO JE TO ZUMBA:

Zumba je taneční fitness cvičení inspirované latinskoamerickou hudbou, které používá mezinárodní hudbu a taneční pohyby, a vytváří tak dynamický, zábavný, veselý a účinný fitness systém. Hodina Zumby kombinuje rychlé a pomalé rytmy, které posilují a tvarují tělo stejným přístupem, který používá aerobní a fitness cvičení, a dosahuje tak vyvážené směsi kardiocvičení a posilování svalstva.

Zumba používá některé ze základních principů aerobního, intervalového a posilovacího cvičení, aby bylo dosaženo co největšího spalování kalorií, kladných účinků na kardiovaskulární systém a celkového posílení těla. Taneční pohyby založené na kardiocvičení představují snadné kroky zahrnující tvarování těla zacílené na oblasti jako jsou hýždě, paže, trup, břicho a nejdůležitější sval lidského těla - srdce.

Hodiny Zumby rychle a snadno zvládnou tanečníci i lidé bez tanečních zkušeností, protože zkušeností s tancem není zapotřebí. Na hodině Zumby vzniká atmosféra podobná party, která povzbuzuje netanečníky, účastníky, kteří nejsou zvyklí cvičit, i ty, kteří se skupinových cvičení dříve účastnit nechtěli.

Zumba je nejúčinnějším, nejvynalézavějším a nejzábavnějším cvičením určeným pro všechny. Zde jsou hlavní prvky, které z něj dělají tak unikátní a úspěšný program:

- JE TO DOKONALÁ ZÁBAVA! Party od začátku až do konce! Neučíme se, ale bavíme se!

- JE TO MASKOVANÉ CVIČENÍ! Účastníci se výborně baví a ani si neuvědomují, že cvičí. Čas utíká rychle a my si ani nestačíme uvědomit kolik práce jsme za hodinu pro sebe udělali! Ve skutečnosti je to tak skvělý pocit, že chceme cvičit každý den!

- JE TO ÚČINNÉ! Formuje celé tělo a podporuje kardiovaskulární systém! Zvyšuje fyzickou kondici!

- JE TO SNADNÉ! Zumba je určená pro všechny. Mohou s ní začít lidé s jakoukoli kondicí, z jakéhokoli prostředí a v jakémkoli věku. Díky vzorci základních kroků je cvičení snadné pro všechny!

- JE TO NAKAŽLIVÉ! Čím častěji se Zumby účastníte, tím lépe se budete cítit. Když se vaše tělo začne měnit, motivuje vás to k tomu, abyste se vraceli zpět!

- JE TO RADOSTNÉ! Při Zumbě se uvolňují endorfíny a vytváří se pozitivní energie!

- JE TO ŽENSKÉ! Zumba napomáhá spontánímu vyjádření ženy uvnitř nás a tím podporuje ženskost a vše s tím spojené!

- JE TO ZDRAVÉ! Posilujeme svaly včetně srdce. Zvyšujeme svou kondici. Dáváme duši radost. Osvobozujeme se od nežádoucích myšlenek. Makáme na sobě a baví nás to.

ZUMBA JE SKVĚLÁ PRO MYSL, TĚLO I DUŠI!