TAKÉ SE CHCETE CÍTIT DOBŘE?

 

Základní potřeba nás lidí je „cítit se dobře“ v jakémkoliv okamžiku našeho života. Abychom dosáhli tohoto stavu, je třeba vyvážit základní potřeby našeho těla i naší duše. Naše tělo potřebuje přirozený pohyb, zapojení všech kloubů a svalů a pokud to našemu tělu dopřáváme pravidelně, odvděčí se nám pružností, dobrou kondicí a uvolněním. Abychom tohoto ale docílili, musí být naše fyzická aktivita vyvážená, jinými slovy tělo potřebuje ohnivé vyjádření nás samých (např. tanec, běh, kolektivní sporty atp.), tak uzemňující vyjádření nás samých (např. jóga). Naše duše volá o neustálý přísun pozitivní energie např. formou radosti, dobrého pocitu, životního naplnění atp. Tohoto stavu dosáhneme jedině tehdy, pokud posloucháme, co naše duše potřebuje, co jí dělá dobře, co jí navozuje pocit radosti, za co může být vděčná. Na mých hodinách Zumby s posilováním se závěrečnou relaxací dopřávám ženám vše výše zmíněné. V první půl hodině se doslova nabíjíme energií a zároveň vybíjíme přirozenou radostí z pohybu (tance) vše nepotřebné, v další půl hodině se věnujeme všem problematickým partiím (břicho, mezilopatkové svaly, prsní svaly) a protažením zadní strany stehen. V závěru hodiny se již zklidňujeme prvky z jógy a následuje relaxace, která nám napomůže vrátit se domů plné vnitřní pohody a rovnováhy. Během celé hodiny kladu velký důraz na přirozené posilování pánevního dna a celá hodina je koncipována tak, aby došlo k rovnovážnému zatížení všech kloubů a svalů. Pokud se chcete přidat mezi nás, přijďte každé pondělí od 18:45 nebo čtvrtek od 19:00 do kulturního domu U Kurtů. Kromě Zumby pro dospělé, nabízím i kurzy pro děti. Více informací naleznete na www.primazumba.cz Budu se těšit na nové tváře! Lucie Burdová, Radonické listy, podzim 2013

 

NENÍ TO SÍLA PORAZIT DRUHÉ, ALE SÍLA SJEDNOTIT SE S DRUHÝMI, TO JE TOU NEJVĚTŠÍ SILOU

 

Tento citát mám na stránkách www.primazumba.cz již od samého začátku, a to ne náhodou. Nejen, že v to věřím a snažím se podle toho žít, ale díky ženám, které chodí na mé hodiny se mi toto moudro neustále potvrzuje. Za posledních pár let jsem zorganizovala několik charitativních akcí a vždy jsem s dojetím sledovala, jak úžasné ženy kolem sebe mám. Letošní výtěžek z poslední radonické hodiny zumby jsme věnovaly jako vánoční dárek pro rodinu Vojtíškových z Velimi. Tato rodina mi není blízká pouze místem bydliště, ale i ztrátou dítěte (www.dlouhacesta.cz). A i přesto, že byla účast na této hodině nížší (nemoce, předvánoční akce atp.), tak díky štědrosti mých cvičenek, jsme mezi sebou vybraly 6250 Kč a štědrý Ježíšek mohl začít nadělovat. Kromě stolních her, lega, autíček, kosmetických balíčků a šampaňského, k Vojtíškovým putoval jejich největší sen a tím byl tablet.

Těším se, že zase brzy podobnou akci uskutečníme a již nyní vím, že bude díky štědrosti, akčnosti a srdečnosti tolika žen úspěšná. Seznam všech dárců a podporovatelů najdete na mých stránkách. Kdo se chce přidat mezi ženy, které se rády baví a hýbají se a zároveň i ruce k dílu rády přidají, přijďte mezi nás – www.primazumba.cz … radost z pohybu, pohlazení po těle i po duši, zábava a efektivnost v jednom … (Lucie Burdová, Náš region leden 2014)

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA PRO MOJE ZUMBA DÍTKA

 

Úsměv dětí, radost z pohybu a jiskřičky v očích, to je pro nás tou největší odměnou. Každý rok se v čase předvánočním schází celá naše vinořská i satalická parta – od nejmenších zumbátek po juniorky (4-14 let). Rodičům předvádíme alespoň část z toho, co na hodinách děláme, jaká vystoupení stíháme a jaké jsou naše nejoblíbenější sestavy.

Na závěr si každé dítě odnáší domů dárky, které si „koupí“ za nasbírané samolepky, které za každou hodinu nebo účast na vystoupeních získá. Na mých hodinách dětské zumby ráda přivítám i děti ze sociálně/ekonomicky slabých rodin. Tyto děti mohou navštěvovat mé kurzy zdarma. Pokud mezi ně patříte nebo znáte někoho, komu by právě mé hodiny přinášely radost, ozvěte se mi prosím.

V lednu začínáme další kurz !

Touto cestou bych také ráda poděkovala sponzorům :

Němcova selská mlékárna Radonice (nejlepší čerstvé mléčné výrobky), Zahradnictví Jan Diviš (nejkrásnější kytičky), www.egmont.cz (nejúžasnější časopisy pro děti), www.dortypraha.com (sladké a přitom zdravé mlsání), www.breakfast-service.cz (originální dárek snídaně až do domu), www.burda.cz (velký výběr časopisů pro ženy, muže i děti).

Lucie Burdová (www.primazumba.cz … radost z pohybu, pohlazení po těle i po duši, zábava a efektivnost v jednom …) (Náš region leden 2014)

 

 

O své cvičenky dětské i dospělé se ráda starám. Vždy mne potěší úbytek váhy, radostné tváře nebo pozitivnější přístup k životu. To, jakými lidmi se obklopujeme a jaké činnosti děláme formuje náš život tady a teď. Proto vždy připomínám na svých hodinách, jak moc je důležité vědět co v životě chceme a na to se soustředili, protože pak toho budeme mít v životě více. Velmi mne těší účast na mých hodinách Zumby, protože právě účast žen a dětí, kterým mé hodiny obohacují život rozjasňuje můj život. Čím více naplňujeme svou vnitřní nádobu pozitivní energie, tím více ji můžeme dávat ostatním. Od ledna začíná nový kurz pro děti a v zumbě pro dospělé pokračujeme tak, abychom se v novém roce cítily hezké, spokojené a naplněné.  Děkuji všem za přízeň a těším se na známé i nové tváře! (Vinořský zpravodaj leden 2014)

 

ZUMBA DĚLÁ LIDI ŠŤASTNĚJŠÍMI – PŘIJĎTE SI TO VYZKOUŠET!

Dovolte mi, abych tímto krátkým příspěvkem poděkovala MČ Vinoř a přímo tedy především KVC Vincent – p. Mokrému a pí Lichtenbergové – za úžasnou spolupráci a perfektní zázemí, které mi pro cvičení poskytují.  Ano, prostory se nedají nafouknout a někdy bychom na naše tancování a cvičení potřebovaly více místa, ale i tak to díky přizpůsobivosti cvičenek zvládáme dobře.

Další dík patří všem mým věrným cvičenkám, jak z řad dospělých, tak z řad dětí. Díky nim jsem motivována vymýšlet nové sestavy a hry, zdokonalovat posilovací i relaxační část a celkově tvarovat hodiny dle jejich požadavků a potřeb.

Zároveň bych chtěla pozvat všechny nesmělé občany (ženy, dívky, muži, děti), aby si přišli hodinu Zumby vyzkoušet, protože až jednou zkusí už nikdy nebudou chtít jinak:) Zumba nám přináší nejen radost z pohybu, dobrou kondici, zlepšení zdravotních problémů, ale i pohlazení po těle ve formě krásně vytvarované postavy, potěšení naší duše, dobrou náladu a motivaci žít pozitivně a to je to nejlepší co může každý sám sobě darovat!

 

Přijďte si dobít baterky, které vám vydrží minimálně do další hodiny! PONDĚLÍ 19 hod. ZUMBA dospělí, ÚTERÝ A ČTVRTEK 9:30-10:30 ZUMBA s hlídáním dětí, STŘEDA 15:40 DĚTI 3,5-6 let, 16:30 DĚTI 7-10 let, 17:30 DĚTI 11-15 let, 18:30 ZUMBA dospělí. Více info na www.primazumba.cz ! (Lucie Burdová – certifikovaná instruktorka Zumba a Aerobicu)

 

ZUMBA V RADONICÍCH!

Dovolte mi, abych tímto poděkovala Obci Radonice za její podporu v provozování dnes již známého cvičení zvaného Zumba. Díky ObciRadonice a její podpoře jsem se  i letos rozhodla ušetřené 2 tisíce Kč předat jedné mé známé, která je na tom ekonomicky velmi špatně. Ještě jednou děkuji za tuto možnost!

Zumba je cvičení isnpirované latinsko-americkou hudbou s tanečními prvky na styly jako je např. salsa, cumbia, merengue atp. Snažím se, aby mé hodiny obsáhly vše, co vytížená žena potřebuje a nemusela tak svůj drahocenný čas plýtvat hledáním jiného kompenzačního cvičení. Na mé hodině se aktivně zrelaxujete a dobijete baterky pomocí tance, posílíte problematické partie včetně pánevního dna, zvýšíte svou kondici, naučíte se koordinaci a rovnováze a protáhnete celé tělo tak, aby vás nic nebolelo a zároveň jste své tělo i duši dali do takové formy, abyste se na sebe rádi dívali a sami se sebou se dobře cítili. Veškeré informace najdetena www.primazumba.cz nebo mi neváhejte volat na 607 661 196. Budu se těšit na každou novou cvičenku nebo cvičence –věk neomezen (l. burdová, srpen 2012)

ZUMBA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Opět jsem si uvědomila, jak je velmi důležitý výběr zájmového kroužku a převážně člověka, který kroužek vede. Cítím velkou zodpovědnost za to, co a jakým způsobem předávám dětem v době mých hodin.  Mým cílem je, aby děti v jakémkoliv věku neztráceli spontánní vyjadřování se, abych posílila jejich sebeúctu a pomohla jim v sobě objevit jejich vnitřní touhu dělat věci, které jim přináší radost a vnitřní sílu skrze uvědomění, že pouze já sám můžu být sobě tím nejlepším rádcem v jakékoliv životní situaci. Toto všechno se snažím učit skrze otevřenou komunikaci, napojení se rytmicky na různé styly hudby,poslouchání svého těla a svého srdce skrze pohyb a radost z něj. Na mých hodinách se děti samozřejmě i pořádně zapotí , naučí se koordinaci, několik základních Zumba stylů, posílí a protáhnou celé tělo a to vše navíc předvedou na různých regionálních akcí. Od září opět začínáme – rozvrh se bude vytvářet během prvních dvou týdnů v září, proto pokud budete mít zájem vědět o něm jako první, pošlete mi email na primazumba@gmail.com a já vás zařadím do databáze potenciálních zájemců. Sledujte i naše stránky www.primazumba.cz  kde se dozvíte více i dospělácké Zumbě! Děkuji Vincentu za jejich pozitivní přístup, úžasné zázemí a bezproblémovou komunikaci. (Lucie Burdová, červen 2012)

 

DÍKY OBCI RADONICE A ŽENÁM, KTERÉ SI OBLÍBILY ZUMBU, JSME MOHLI PODPOŘIT DOBROU VĚC!
Když jsem hledala před prázdninami venkovní prostory pro cvičení přes prázdniny, napadlo mne zeptat se na fotbalové hřiště v Radonicích. O své úvaze jsem řekla svým cvičenkám, které chodily cvičit do Dřevčic a jedna z nich mi dala kontakt na p. správce hřiště a už to bylo:) Tedy byly prostory zamluvené a stále jsou. Zjišťovala jsem, komu bych mohla zaplatit nájem, ale i obec, která fotbalové hřiště "spravuje", nájem odmítla. Díky tomu, že v této obci je o Zumbu velký zájem, mohla jsem si z každé hodiny dávat stranou 200 Kč (počítám i s poslední hodinou příští týden) a poslat 1200 Kč na UNICEF, konkrétně vyhladovělé Somálsko. Děkuji tímto všem, kteří se na tomto daru podíleli. Na září chystám nižší vstupné, ale pokud i tak penízky přebudou (po odečtení všech ostatních nákladů), penízky zase poputují tam, kde jsou potřeba. Pokud ani vám není lhostejná situace v Somálsku, můžete poslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777 (Cena DMS je 30 Kč, UNICEF od Vás na pomoc dětem obdrží 27 Kč.) nebo více na www.unicef.cz Na tuto společnost je skutečně spoleh a odvádí neskutečně odvážnou a dobročinnou práci. (l. burdová, srpen 2011)

 

ZUMBA to je radost z pohybu, pohlazení po těle i po duši, zábava a efektivnost v jednom!

Ano, skutečně to funguje!  Při cvičení Zumby se pořádně zapotíte, aniž byste vynaložili zvláštní úsilí. Tento pravdivý paradox potvrzuje desítky cvičenek, které se na hodinu těší a vidí na svém těle i duši pozitivní změny. Přijďte si to vyzkoušet i Vy! Každé úterý a čtvrtek od 19 do 20:00 na fotbalovém hřišti (dokud nám počasí dovolí), v kulturním domě U Kurtů (až nám počasí již nebude přát). Pro maminky na mateřské dovolené nabízíme cvičení s hlídáním dětí každé úterý a čtvrtek od 9:30 hod. ve vinořském Vincentovi (MC Bublina). Na 16.9. se chystá pro všechny nesmělé i otrlé příznivce tance a zábavy ZUMBA party. 
 

CHCETE SE ODREAGOVAT A ZÁROVEŇ SI VYTVAROVAT POSTAVU? ZUMBA!

Jako náctiletí jsme chodívali na zábavy či diskotéky rozproudit svá těla při tanečních písničkách. Bylo to fajn, a jak šel čas, frekvence navštěvovaných tanečních akcí byla menší a menší. Ne jen kvůli jiné životní fázi (např. založení rodiny) a méně času, ale i třeba kvůli věkové kategorii účastníků klubů, do kterých jsme zkrátka již nepatřili. Ale touha radovat se z tance při moderních písničkách nebo hitech našeho mládí neopadla. Jednou za rok o prázdninách to pořádně rozjedeme při tzv. animačních večerech pro turisty ať někde v teplých krajích nebo třeba na letních parketech u nás. Jenže co dělat, když potřeba tance je častější? ZUMBA! Ano, odpovědí je tento dnes již profláknutý název „in“ a „cool“ sportovní aktivity, jehož kouzlo spočívá nejen v tom, že uděláme něco pro svá těla a pro své zdraví, ale zároveň se naučíme taneční kroky za doprovodu např. latinsko-americké hudby. Přijďte si to vyzkoušet do Dřevčického parku NOVĚ OD DUBNA KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 18:30. V této hodině si nejen zazumbujeme, ale budeme se i věnovat posilování problematických partií (břicho, hýždě, záda). Pokud nemáte zajištěné hlídání dětí, které jsou schopné se hodinu zabavit (např. malovat si nebo si zacvičit s námi), je možné si děti vzít na hodinu s sebou. Vítané jsou ženy i muži všech věkových kategorií. V Dřevčickém parku si můžete dubna zacvičit  ZUMBU i každou středu v nových časech: od 18,00 hod. a od 19,00. Na pondělní i středeční cvičení je třeba se z kapacitní důvodů předem přihlásit. Kontaktní informace: PO 18:30 – Lucie Burdová (luburdova@seznam.cz, mobil: 607 661 196), ST 18:00 – Martina Hráská (hraska.m@seznam.cz, mobil: 602 347 498), ST 19:00 Jana Habartová (jana.habartova@volny.cz, mobil: 602 840 905) Informace naleznete i na www.wellnessdrevcickypark.com. Zumbě zdar! (Náš region, květen 2011, l. burdová)